piątek, 17 kwietnia 2015

Turniej piłki siatkowej

11:46

17 kwietnia 2015r. w sali gimnastycznej w Krukowie odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt. Zawody zorganizowali panowie: Michał Zawojek – animator sportu na tamtejszej sali, oraz Wiesław Zyra – nauczyciel w-f naszego Gimnazjum. Pan Michał Zawojek zadbał o stronę  organizacyjną turnieju i sędziowanie, natomiast Wiesław Zyra zaprosił dwie drużyny: z Wielbarka i z Surowego. Organizatorzy oraz opiekunowie pozostałych ekip, pan Ryszard Dąbkowski z Wielbarka i pan Krzysztof Kulasik z Surowego ustalili, że będą rozegrane trzy mecze „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 15:00 meczem Wielbark – Surowe. Był to mecz bez historii, drużyna z Wielbarka miała olbrzymią przewagę i wygrała 25:8, 25:9. Drugi mecz Wielbark – Zaręby okazał się kluczowym dla ostatecznych rozstrzygnięć w turnieju. Cały czas wynik był sprawą otwartą, ale to dziewczęta z Wielbarka cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszym secie 25:22. Drugi set przebiegał podobnie, ale w samej końcówce nasze dziewczęta prowadziły dwoma punktami 22:20 i 23:21. Niestety wtedy zdarzył się naszej drużynie przestój i strata czterech punktów. Zwyciężczyniami turnieju zostały w tej sytuacji koleżanki z Wielbarka, ale do rozstrzygnięcia pozostała sprawa II miejsca. W ostatnim meczu nasze dziewczęta bez większych kłopotów pokonały gimnazjalistki z Surowego 25:21, 25:20 i zajęły II miejsce. Pan Michał Zawojek wręczył wszystkim drużynom puchary i dyplomy. Trzeba też dodać, że nasze dziewczęta były dopingowane przez grupę naszych kibiców, którzy mimo deszczu i zimna bardzo licznie stawili się w krukowskiej sali.