sobota, 11 kwietnia 2015

Sztafetowe biegi przełajowe – zawody międzypowiatowe 2015r.

12:55

Tradycyjnie już od kilku lat na malowniczych terenach nad Narwią w Ostrołęce odbywają się mistrzostwa międzypowiatowe w sztafetowych biegach przełajowych. W tym roku zostały one zorganizowane w sobotę 11 kwietnia 2015 roku. Zawody przeprowadził Zarząd Powiatowego Grodzko - Ziemskiego Szkolnego Związku Sportowego w Ostrołęce. Pogoda wyjątkowo dopisała biegaczom, a mimo to na starcie nie stanęły wszystkie zakwalifikowane sztafety. W rywalizacji dziewcząt na starcie stanęło 8 sztafet. U nas na pierwszej zmianie pobiegła niezawodna Emilia Domańska, która w stawce najmocniejszych biegaczek zajęła drugie miejsce nieznacznie ustępując koleżance z Olszewa Borek. Druga pobiegła Gabrysia Tańska, która utrzymała drugą doskonałą pozycję. Kolejna nasza zawodniczka - Laura Szlachetka, pobiegła bardzo dobrze i wyprowadziła nas na prowadzenie. Na kolejnych zmianach prowadząc bieg naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Domańska, Sandra Draba, Malwina Danielska, Paulina Antosiak, Karolina Topa, Sylwia Kocenka. Na ostatnią dziesiątą zmianę wybiegła Natalia Oleksik mając już niewielką przewagę nad doskonałą zawodniczką z rywalizującej z nami sztafety. Przeciwniczka okazała się silniejsza, ale Natalia utrzymała bardzo dobre II miejsce, które gwarantuje nam udział w mistrzostwach Mazowsza.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce – Gimnazjum Olszewo Borki – czas – 34,10 min.
VIII miejsce – Gimnazjum nr 1 Wyszków – czas – 38,20
W rywalizacji chłopców wzięło udział 9 sztafet. Rywalizacja w tej kategorii była bardziej zacięta, a różnice na mecie były naprawdę niewielkie. Nasi chłopcy pobiegli bardzo dobrze, gdyż mimo zajęcia V miejsca, przegrali ze zwycięzcami zaledwie o 26 sekund, czyli mniej więcej 70-90 metrów, co w biegu na 10000 metrów jest naprawdę niewielką różnicą. Nasi chłopcy pobiegli w kolejności: Emil Nowicki, Damian Kaczmarczyk, Adam Piórkowski, Paweł Zbrzeźniak, Damian Dąbkowski, Jacek Tański, Michał Danielski, Radosław Pawłowski, Daniel Topa, Adrian Kuciński.