piątek, 28 kwietnia 2017

Bieganie w błocie !!!

04:08

28 kwietnia 2017 roku w Ciechanowie odbyły się mistrzostwa województwa mazowieckiego w indywidualnych biegach przełajowych. Miejscem zmagań były błonia wokół historycznych ruin zamku książąt mazowieckich. Zawody jak przystało na rangę były wzorowo przygotowane i przeprowadzone z „aptekarską” dokładnością. Na przeszkodzie do zadowolenia stanęła jednak pogoda. Było przenikliwie zimno (3-5 stopni), wiał mocny wiatr i padał intensywny deszcz. Warunki iście spartańskie. Zawody punktualnie otworzyła wiceprzewodnicząca sejmiku województwa mazowieckiego - pani Wiesława Krawczyk. A później zaczęło się bieganie. W sumie odbyło się 10 biegów, 4 w rywalizacji szkół podstawowych i 6 w rywalizacji gimnazjalistów. Po każdym biegu namoknięta trasa stawała się bardziej błotna. Nasi reprezentanci biegli w 8 i 10 biegu, gdy warunki do biegania były najgorsze. Prezentowane niżej zdjęcia pokazują wygląd biegaczy po biegu. Wyniki naszych przełajowców w tej sytuacji budzą szacunek, Paulina Antosiak w gronie ponad siedemdziesięciu biegaczek zajęła 23 miejsce w biegu na 1000m, a Damian Kaczmarczyk w swoim biegu na 1500m w podobnej grupie biegaczy był 25. Dwa upadki na trasie „zaliczył” w tym biegu Dominik Sendrowski i zajął dalsze miejsce. Na starcie nie stanęła z przyczyn obiektywnych jeszcze jedna nasza biegaczka, która wywalczyła awans – szkoda.