Medal był tuż, tuż…

11:49

Medal był tuż, tuż……..3 metry
Mistrzostwa międzypowiatowe – sztafetowe biegi przełajowe – chłopcy.
W sobotę 8 października 2016r. na nadnarwiańskich błoniach w Ostrołęce odbyły się mistrzostwa międzypowiatowe w sztafetowych biegach przełajowych dla wszystkich typów szkół w kategoriach dziewcząt i chłopców. Nas najbardziej interesowała rywalizacja chłopców w ramach Gimnazjady, gdyż tu startowali nasi przełajowcy. Zawody zorganizował wiceprzewodniczący SZS w Ostrołęce pan Dariusz Zambrzycki. Punktualnie o godzinie 13.00 chłopcy rozpoczęli bieganie. W naszej sztafecie na pierwszej zmianie pobiegł Paweł Zbrzeźniak i podobnie jak w zawodach powiatowych przybiegł jako pierwszy. Kolejni nasi zawodnicy przyprowadzali swoje zmiany w pierwszej trójce. Na ostatniej zmianie pobiegł podobnie jak w Jednorożcu Damian Sędrowski. Nasz pierwszoklasista pobiegł bardzo ambitnie, ale w samej końcówce musiał uznać wyższość trzech starszych przeciwników. Na ostatniej prostej starał się wyprzedzić jednego rywala, ale tym razem niestety do medalu zabrakło około trzech metrów.
Jest to i tak olbrzymi sukces chłopców, którzy zajęli tak wysokie miejsce w stawce dziesięciu sztafet. Chłopcy z Przasnysza, którzy nieznacznie przegrali z nami w powiecie tutaj zajęli ostatnie dziesiąte miejsce ze stratą do nas około 700 metrów. Chłopcy pobiegli w składzie: Paweł Zbrzeźniak, Szymon Krajewski, Bartosz Danielski, Kamil Czaplicki, Dominik Sendrowski, Patryk Sędrowski, Dawid Sędrowski, Damian Kaczmarczyk, Paweł Tański, Damian Sędrowski