Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2016 - Koszykówka

14:52

To dopiero historia!!!
Mistrzostwa Mazowsza w koszykówce dziewcząt
W dniach 03 – 06 czerwca 2016 roku w Przasnyszu odbywały się XVIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Gimnazjada w koszykówce dziewcząt. Organizatorem zawodów był pan Dariusz Zambrzycki – kierownik rejonu (międzypowiatu) Ostrołęka.
Miejscem zmagań była hala sportowa przy ulicy Sadowej. Nasze koszykarki zameldowały się w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w piątek 3 czerwca o godzinie 13.00.
Spotkanie organizacyjne również odbyło się w internacie ZSP, na którym szkołę w zastępstwie pana Wiesława Zyry reprezentował pan Mirosław Kruszewski.
Do mistrzostw zgłosiły się wszystkie uprawnione drużyny – mistrzowie swoich rejonów.
W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy. Do grupy A trafiły drużyny: Żyrardów, Płock, Kozienice, Siedlce, natomiast w grupie B znalazły się zespoły: Warszawa, Wołomin, Strzegowo i Zaręby. Już z samego zestawienia widać, że sam nasz udział w takim gronie był ogromnym sukcesem. Ustalono, że mecze będą trwały cztery kwarty po 8 minut każda. Sędziami meczów byli sędziowie Polskiego Związku Koszykówki z Olsztyna i Elbląga. W pierwszym dniu zespoły rozegrały po jednym meczu, nam przyszło się zmierzyć z drużyną Strzegowa – mistrza rejonu Ciechanów. Był to, jak się później okazało najłatwiejszy nasz przeciwnik. Mecz był bardzo wyrównany ze stałą minimalną przewagą naszych rywalek, ale ostatnie 5 minut było „nasze”. Dziewczęta odrobiły stratę i uzyskały trzypunktową przewagę. Wynik końcowy 18:15. W sobotę w sesji przedpołudniowej naszymi rywalkami był zespół Wołomina. Grające na co dzień w mazowieckiej lidze koszykówki rywalki (podobnie jak pozostałe zespoły) dosłownie zmiażdżyły nas. Pokazały na czym polega koszykówka w każdym jej elemencie. Końcowy wynik 76:2. W sesji popołudniowej kolejnymi przeciwniczkami były koszykarki z Warszawy. Mecz też był jednostronnym widowiskiem, ale nasze dziewczęta też pokazały „lwi pazur” i raz po raz odgryzały się rywalkom. Wynik końcowy 48:16. Ostatni nasz mecz był już bardziej wyrównany, przynajmniej do połowy, gdy jeszcze dziewczęta miały dość sił. Później pozbawione zmienniczek nasze koszykarki opadły z sił i musiały uznać wyższość rywalek z Płocka.
Szóste miejsce jest naszym ogromnym sukcesem, zwłaszcza, że część naszej drużyny musiała rywalizować w tym samym czasie w innych zawodach.
VIII miejsce – PG Strzegowo.
Naszą szkołę reprezentowały: Marta Przybyłek, Edyta Przybyłek, Izabela Dymerska, Paulina Antosiak, Wiktoria Zapadka, Aleksandra Tańska, Ewelina Zapadka, Natalia Gut.
Trenerem dziewcząt jest pan Wiesław Zyra.
Bardzo dziękuję koledze Mirosławowi Kruszewskiemu i koledze Waldemarowi Brzostkowi (nauczycielowi w-f  z PG Bogate) za opiekę nad naszymi koszykarkami podczas dwóch meczów, pod moją nieobecność – Wiesław Zyra.