niedziela, 10 kwietnia 2016

Siatkówka dziewcząt – mistrzostwa powiatu przasnyskiego

14:48

Zdobyłyśmy piąty tytuł mistrzyń powiatu  w grach zespołowych w tym roku.
W niedzielę 10 kwietnia 2016r, w dniu tak ważnym dla historii Polski odbyły się w Przasnyszu w hali sportowej przy ulicy Sadowej mistrzostwa powiatu gimnazjalistek w piłce siatkowej. Organizatorem turnieju był pan Grzegorz Cołosiński przewodniczący SZS w Przasnyszu, natomiast gospodarzem pan Piotr Oleksik nauczyciel w-f w Gimnazjum w Lesznie. Do rywalizacji stanęły gimnazja z: Chorzel, Krzynowłogi Małej, Krzynowłogi Wielkiej, Krasnego, Krępy Nowej, Leszna, Przasnysza i Zarąb. Drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie A do rozstawionego Przasnysza (wicemistrz z ubiegłego roku) dolosowano zespoły: Chorzel, Krzynowłogi Małej i Krępy Nowej. W grupie B do rozstawionej drużyny Zarąb (ubiegłoroczny mistrz) trafiły zespoły: Krasnego, Krzynowłogi Wielkiej i Leszna. Ustalono, że mecze w grupach odbędą się systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów (sety do 25 punktów, ewentualny tie-break do 15 punktów). Nasze dziewczęta w swojej ulubionej grze spisały się wręcz koncertowo. Zwyciężyły we wszystkich swoich meczach w imponującym stylu. Był jeden mały wyjątek w drugim meczu, ale tylko „drobny wypadek przy pracy”. Po pokonaniu w grupie zespołów Krzynowłogi Wielkiej, Leszna i Krasnego, w półfinale przyszło nam się zmierzyć z drużyną Przasnysza. Po krótkim meczu i zwycięstwie 2:0, czekał nas finał. Ten najważniejszy w turnieju mecz miał podobny przebieg do półfinału. Koleżanki z Leszna nie były w stanie zatrzymać doskonale dysponowanych naszych dziewcząt i po zwycięstwie w setach do 8 i 12 mogły odtańczyć swój zwycięski taniec. Gratulacje!!!