niedziela, 17 kwietnia 2016

Mistrzostwa międzypowiatowe w piłce nożnej dziewcząt

06:59

Tak wygrywają, tak wygrywają – ZA-RĘ-BY!!!!!
Drugi awans w grze zespołowej (po koszykówce) do zawodów wojewódzkich w tym roku!!!!!
Mistrzostwa międzypowiatowe w piłce nożnej dziewcząt.
Małkinia, a konkretnie boisko Orlik przy Zespole Szkół Gminnych ul. Leśna 15, to kolejne miejsce zmagań naszych wszechstronnych gimnazjalistek. Tym razem dziewczęta rywalizowały o prawo udziału w mistrzostwach Mazowsza w piłce nożnej. 17 kwietnia 2016 roku do Małkini zjechały wszystkie drużyny - mistrzowie sześciu powiatów naszego rejonu. Drużyny reprezentowały: PG Kadzidło (powiat ostrołęcki ziemski), Andrzejewo (powiat ostrowski), PG Poręba (powiat wyszkowski), PG nr 4 Ostrołęka (powiat ostrołęcki grodzki), PG nr 2 Maków Mazowiecki (powiat makowski), PG Zaręby (powiat przasnyski). Gospodarzem zawodów była pani Agata Rostkowska, nauczycielka wspomnianego ZSG w Małkini. Pani Agata wraz z opiekunami wszystkich drużyn ustaliła, że turniej odbędzie się z podziałem na dwie grupy, zaś mecze będą trwały dwa razy po 8 minut.
Do grupy A w wyniku losowania trafiły zespoły: PG Maków Maz., PG nr 4 Ostrołęka i PG Zaręby. W grupie B znalazły się drużyny: PG Kadzidło, PG Poręba i PG Andrzejewo.
Nasze mistrzynie z ubiegłego roku rozpoczęły turniej bardzo dobrze pokonując koleżanki z Ostrołęki 3:1, i zapewniając sobie tym samym wyjście z grupy. W drugim meczu o zwycięstwo w grupie poszło nam gorzej. Mimo kilku stuprocentowych szans na zdobycie bramki nie udało się nam pokonać bramkarki rywalek, natomiast nasza bramkarka musiała raz wyjmować piłkę z siatki. W meczu półfinałowym zmierzyłyśmy się ze zwycięzcami grupy B, dziewczętami z PG Poręba. Rywalki objęły na początku drugiej połowy prowadzenie, ale nasz atak non stop przyniósł w końcu powodzenie, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. A więc dogrywka. Tu nasze dziewczęta panowały niepodzielnie i już na jej początku zdobyły zwycięskiego gola. Mecz finałowy z PG Kadzidło był jednostronnym widowiskiem, nasze dziewczyny nie pierwszy raz zademonstrowały doskonałą wytrzymałość i na tle zmęczonych rywalek tryskały świeżością. Ewelina Domańska strzeliła dwie bramki i mogłyśmy świętować kolejny wielki sukces. Możemy być dumni z naszych dziewczyn, z ich ogromnej wszechstronności, gdyż na przełomie niecałych dwóch miesięcy przyszło im rywalizować w kilku dyscyplinach i prawie zawsze wychodziły z niej zwycięsko (tenis stołowy, koszykówka, biegi przełajowe, siatkówka, unihokej, piłka nożna).
V-VI miejsce – PG nr 4 Ostrołęka
Nasze „złotka” tym razem zagrały w składzie: Paulina Ulatowska (kapitan zespołu i bramkarka), Wiktoria Zapadka (bramkarka), Ewelina Domańska, Emilia Domańska, Sylwia Kocenka, Daria Rosińska, Natalia Oleksik, Marta Przybyłek, Julia Stolarczyk, Edyta Przybyłek.
Trenerem dziewcząt jest pan Wiesław Zyra.