niedziela, 17 maja 2015

Zawody międzypowiatowe w piłce siatkowej dziewcząt

07:04

„Jedna jaskółka wiosny nie uczyniła”
17 maja 2015 roku w hali sportowej przy ulicy Geodetów 45 w Wyszkowie odbył się finał międzypowiatowy w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Tradycyjnie na tym szczeblu rozgrywek powinny się spotkać mistrzynie z sześciu powiatów. Powiat makowski reprezentowało Gimnazjum w Różanie, powiat ostrołęcki ziemski Gimnazjum Czerwin, powiat ostrołęcki Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce, powiat wyszkowski Gimnazjum nr 1 Wyszków, powiat ostrowski Gimnazjum nr 3 w Ostrowii Mazowieckiej, oraz Gimnazjum Zaręby z powiatu przasnyskiego. Do turnieju nie zgłosiła się drużyna z powiatu ostrowskiego. Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy. W pierwszej znalazły się drużyny z Wyszkowa i Czerwina, zaś w drugiej zespoły z Ostrołęki, Różana i Zarąb. W pierwszym meczu spotkałyśmy się z drużyną Ostrołęki. Trenujące od kilku lat siatkówkę rywalki nie dały nam najmniejszych szans i po dwóch krótkich setach zwyciężyły 2:0. W drugim meczu z koleżankami z Różana było już o wiele lepiej, ale długi nasz „przestój” w końcówce pierwszego seta przy stanie 22:19 dla nas spowodował przegranie tego seta i w konsekwencji meczu. W drugim popisowym secie zwyciężyłyśmy rywalki 25:15. Niestety ostatni set padł łupem rywalek i to one awansowały do najlepszej czwórki. Ten jeden set (jaskółka) to na razie wszystko na co nas było stać, sądzimy, że w przyszłym roku będzie ich więcej i doczekamy się „wiosny”.
Dziewczęta zagrały w składzie: Natalia Oleksik (kapitan), Julia Stolarczyk, Malwina Danielska, Sylwia Kocenka, Emilia Domańska, Ewelina Domańska, Paulina Sobieraj, Karolina Zapadka, Gabriela Tańska, Paulina Ulatowska, Natalia Gut, Aleksandra Tańska.