sobota, 21 marca 2015

Turniej siatkówki – Wielbark

05:50

W sobotę 21 marca 2015r. w hali sportowej we Wielbarku odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Wielbark. Organizatorem turnieju był pan Jarosław Polak nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum Wielbark. W szranki stanęło sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie trzy zespołowe grupy. W grupie A znalazły się drużyny: Gimnazjum Wielbark I, Gimnazjum Szczytno II, Społeczny Zespół Szkół Olsztyn. Do grupy B trafiły zespoły: Gimnazjum Sportowe Szczytno, Gimnazjum Wielbark II, Gimnazjum Zaręby. W grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.
W pierwszym meczu przyszło nam się potykać z siatkarkami ze Szczytna. Nie będziemy miło wspominać tego meczu, gdyż pierwszy set zakończył się naszą porażką 6:21. W drugim secie nieoczekiwanie objęłyśmy prowadzenie i utrzymywałyśmy je do stanu 16:13, niestety lepiej dysponowane rywalki końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść i zwyciężyły ostatecznie 21:17. Po niezłym drugim secie wiele sobie obiecywałyśmy po drugim meczu. Niestety mimo stałego,  wysokiego prowadzenia w secie pierwszym do stanu 18:15, w końcówce przegrałyśmy sześć kolejnych piłek i seta. Drugi set był jeszcze słabszy i przegrany 21:14. W tej sytuacji została nam rywalizacja z drużyną z Olsztyna o V miejsce. Mecz ten od początku układał się po naszej myśli, i wygrałyśmy go bez problemów 21:11, 21:8. Od organizatorów otrzymaliśmy napoje i słodycze, zaś za grę puchar i dyplom.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Oleksik, Natalia Gut, Julia Stolarczyk, Malwina Danielska, Paulina Ulatowska, Sylwia Kocenka (kapitan zespołu), Ewelina Domańska, Emilia Domańska.
Opiekunem dziewcząt był pan Wiesław Zyra.